European Research Council

Žanžuljēns Okuturjērs (Jean-Julien Aucouturier)

Ž. Okuturjērs ir zinātņu centra CNRS IRCAM pētnieks Parīzē. Ieguvis izglītību datorzinātnēs un ieņēmis vairākus pēcdoktorantūras amatus RIKEN Smadzeņu izpētes institūta kognitīvās neirozinātnes jomā Tokijā, Japānā, un Dižonas Universitātē, Francijā.

 

 

Patlaban viņš vada CREAM neirozinātnes laboratoriju IRCAM un izmanto skaņas signālu apstrādes tehnoloģijas, lai izprastu, kā skaņa un mūzika raisa emocijas. Vairāk informācijas par laboratoriju: cream.ircam.fr.

 

Maikls Elisons (Michael Ellison)

Maikls Elisons ir komponists un Bristoles Universitātes Mākslas skolas lektors. 

Maikls Elisons apvieno laikmetīgo un tradicionālo pieredzi, veidojot jaunu pieredzi mūzikā . Viņš savā operā “Mevlâna-Say I am You” (Roterdamas Operadagen un Stambulas Mūzikas festivāls, 2012. g.) pirmo reizi integrēja turku tradicionālos instrumentus laikmetīgajā mūzikā. Šo virzienu viņš turpināja arī otrajā operā Deniz Küstü (Stambulas Mūzikas festivāls, 2016. g., Jones/Tanbay/NOHlab).


                                                                      
                          

 

 

Elisonu aicināja sadarboties BBC Simfoniskais orķestris, Acht Brücken festivāls, Francijas Radio, Grenobles festivāls, Ņujorkas Jauniešu simfoniskais orķestris, Siemens fonds, Nova kamermūzikas sērija, kā arī daudzi citi. Viņš ir galvenais pētnieks Bristoles Universitātē bāzētā Eiropas Izpētes padomes projektā “Ārpus Austrumiem un Rietumiem: jaunas virskultūru mūzikas prakses radīšana un dokumentēšana”, kas ilgs piecus gadus (2015-2020); viņš ir arī Stambulas Hezarfen Ensemble līdzvadītājs.

 

Natālija Zēbanca (Natalie Sebanz)

Natālija Zēbanca ir Centrāleiropas Universitātes (CU) profesore, kuras pētījumi  vērsti uz sociālās saskarsmes kognitīvo un neirālo bāzi. Īpaši pēta, kā saskaņojam savas darbības ar citiem. 

N. Zēbanca ieguvusi doktora grādu Maksa Planka Psiholoģiskās izpētes institūtā, Minhenē. Strādājusi Ratgersa Universitātē, Birmingemas Universitātē un Radbouda Universitātē. Viņa ir Eiropas Zinātnes fonda Jauno pētnieku balvas un Jaunā prāta un smadzeņu balvas laureāte.