European Research Council

Miks muusika olemas on?

Muusika suudab meid liigutada nagu ei miski muu. Kuid kuidas see täpselt toimub? Miks me teeme muusikat? Teadlased uurivad heli ja muusika emotsionaalseid, akustilisi ja kultuurilisi tahke.

ERC = Science2 on üle-euroopaline projekt, mis tutvustab erinevaid murrangulisi teadustöid, mis on saanud rahastuse Euroopa teadusnõukogu poolt. Populaarteaduslike teemade (nagu näiteks tuleviku linnad ja toitumine) kaudu näidatakse, kui oluline on teaduse mõju meie igapäevaelule.

42 kuud vältavas teavitustöös kasutatakse erinevaid meediaväljundeid, et jõuda nii spetsialistide kui tavainimesteni Euroopas ja mujal. Kampaania käigus kasutatakse veebireklaami ja sotsiaalmeediat, ent ka uuenduslikumaid lahendusi, näiteks süvitsi teemat käsitlevaid arvamuslugusid, kuhu on kaasatud interaktiivseid elemente, samuti virtuaalreaalsust, videosid ja animatsioone. on mõeldud selleks, et jõuda laialdasele spetsialistile Euroopas ja kaugemal asuv spetsialist, kasutades ka traditsioonilist veebi- ja sotsiaalset meediat uuenduslikud narratiivi rekvisiidid, nagu ajakirjanike koostatud põhjalik interaktiivne funktsioon, täiustatud reaalsus, videod ja multifilmid.

Lisainfo projekti kohta: www.sciencesquared.eu

Eesti